Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tokající předseda paralyzoval ČSSD

14. 08. 2007 23:11:26
Diář stínového premiéra ČSSD by mohl obsahovat následující politickou agendu. Pondělí: Návštěva a přesvědčování významného právníka ať pohrozí národu stíháním každého, kdo moji partnerku nazve milenkou. Večer tokání s partnerkou. Joj! Úterý: Návštěva a přesvědčování paní Zuzany, aby nedělala problémy s rozvodem. Večer tokání s partnerkou. Uf! Středa: Návštěva a přesvědčování paní Zuzany, aby moji partneru nazývala slušně, nejhůře milenkou. Večer tokání s partnerkou. Uf! Uf! Čtvrtek: Návštěvy úřadů a vyřizování formalit svatby s partnerkou. Diskrétní nákup Viagry. Večer tokání s partnerkou. Uf! Uf! Uf! Sobota: Návštěva snachy a nemluvněte, které opustil můj syn, za účelem předání medvěda. Večer tokání s partnerkou. Joj! Neděle: Návštěva a přesvědčování snachy a nemluvněte, aby mluvili o mé partnerce slušně. Nejhůře jako o onkubíně. Poté s partnerkou návštěva husitského kostela a společné díkůvzdání lékařské vědě.

Dále již bez básnické licence a jen o politice. Mezi členy ČSSD zuří debata, zda dobrovolný manželský slib zradil elegantněji Paroubek nebo Topolánek. S převahou vítězí, jak jinak, Paroubek. Je to však stejně bezcenné, jako kdyby se stařečkům Paroubkovi a Topolánkovi přihodila současně nemilá příhoda a členstvo se přelo o tom, kdo z nich se podělal vkusněji.

ČSSD se nachází v potenciálně obrovsky výhodné pozici, která jí s nebes sama spadla do klína, když ženatý premiér zplodil s místopředsedkyní PS nemanželské dítě nedlouho poté, co na billboardech balamutil voliče a předváděl se coby vzorný otec šťastné rodiny. Sociální demokraté jsou však bezmocní a nemohou tuto poziční výhodu využít, poněvadž tokání vlastního předsedy jim vložilo na hlavy nezvládnutelnou hroudu másla.

Nebýt tokání předsedy, mohla ČSSD pohodlně obvinit lidovce z farizejství a úspěšně volat po jejich vystoupení z koalice třeba i poté, co by preference KDU-ČSL klesly pod jedno procento. Jenže tu je ta nešťastná hrouda másla, takže lidovečtí farizejové mohou pohodlně opáčit – Hle, tříska v očích bližního vám vyvolává kopřivku, a břevno ve vlastním oku ČSSD nevadí?!

Během diskuze estétů o vkusném rozbíjení rodiny utrpěl těžkou ránu právní stát. Nejvyšší státní zástupkyně, z velkorysosti Topolánka ponechaná ve funkci, doslova několik hodin před obviněním místopředsedy Topolánkovy vlády z korupce, odebrala kauzu příslušnému okresnímu prokurátorovi a předala ji na jiný okres. Takovou důvěrou poctěný prokurátor, kupodivu ve shodě s privátním názorem exekutivy, obviněného vyhlásil za nevinného a za padoucha označil korunní svědkyni (které krátce poté nad punčovým dortem v cukrárně slíbil beztrestnost). Tyto historické úkony proběhly za souhlasného mručení krajského státního zástupce a dokonce i v této disciplině váženého odborníka pana Cepla a dalších.

Z tokání vyrušený Paroubek i další opoziční bojovníci vyhlásili obligátní poplach a za v podstatě tradičních obecných výkřiků kritizovali vládu. Pouze jediný pan Novinář, který si při studiu trestního zákoníku během pobytu v Husákových celách oblíbil důslednost (Ing. Petr Uhl), dokázal zarecitovat příslušný paragraf (§12h) zákona o státním zastupitelství: „Nejde-li o vrchní státní zastupitelství, není nejvyšší státní zastupitelství oprávněno zasahovat do způsobu vyřizování věci, která nebyla pravomocně skončena.“ (Právo, 11. srpna).

Proč nejvyšší státní zástupkyně při svém aktu tento paragraf opomněla, je nasnadě. Proč jí ho opomněl připomenout ministr spravedlnosti, je rovněž nasnadě (a navíc údajně rovněž toká, ale na rozdíl od Paroubka s přítelem). Jak je ale možné, že ten paragraf s hodnotou červeného trumfovního esa nevytáhl stínový tým ministerstva spravedlnosti a nevložil jej do rukou svého vůdce? Byl snad také zaneprázdněn diskuzí o tom, zda kuběnu nazývat partnerkou, milenkou či jadrnějším jménem?

Jiří Paroubek, který vyvedl ČSSD z krize, do níž ji uvrhl M. Zeman tím, že do vysokých postů instaloval Kinderelitu (kterou pak v čirém zoufalství překřtil na mladé fracky), překročil patrně Rubikon. Na jeho nynějším břehu a díly svému tokání se změnil v olověnou kouli na stranické noze. Zdá se, že už může udělat jediný čin hodný státníka, a tím je rezignace na post předsedy partaje.

Sociální demokracii nezakládali univerzitně vzdělaní lidé, natož profesoři. Za tvrdých perzekucí Rakousko-Uherského establishmentu ji formovali prostí občané. Otcové zakladatelé i tento stát si plným právem zasluhují, aby v čele ČSSD stál vzdělaný, moudrý a sociálně vnímavý člověk s úctyhodnou integritou. A ne tetřev hlušec.

Autor: František Stočes | úterý 14.8.2007 23:11 | karma článku: 23.87 | přečteno: 1777x


Další články blogera

František Stočes

Nikulin, Skripal, Facebook a zločinní globalisté

Ve Spojených státech probíhá osudový střet zločinných a vlasteneckých globalistů. Dosavadní moc zločinných elit

21.4.2018 v 19:39 | Karma článku: 27.90 | Přečteno: 972 | Diskuse

František Stočes

Ideologický, světonázorový a demokratický atribut ČSSD

Existuje poučná anekdota: Starý Lord se ptá sluhy: „Jamesi, řekněte mi, je citron žlutý?“ „Ano, pane, citron je žlutý,“ zní odpověď. „Výborně! Jamesi, a má citron zobáček?“

14.2.2018 v 19:30 | Karma článku: 16.53 | Přečteno: 699 | Diskuse

František Stočes

J. Drahoš jako fíkový list Sodomy a Gomory

České úpadkové elity poté, co neprosadily na Hrad svého komplice – „sedláka, hajného a knížete“ K. Schwarzenberka – předhodily v dalším pokusu českým voličům jako vějičku ex-prezidenta České akademie věd J. Drahoše!

24.1.2018 v 20:08 | Karma článku: 34.88 | Přečteno: 1492 | Diskuse

František Stočes

„Slunce, seno a erotika“ po americku…

14. září 2017 – a zrovna v den 242 výročí založení USA – „zešílel“ americký ministr zemědělství Sonny Perdue!

18.12.2017 v 20:10 | Karma článku: 17.38 | Přečteno: 1036 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Marek Konečný

Lichva je poctivé řemeslo

"Firma nabízí půjčky lidem, kteří nejsou pro banky jako klienti zajímaví. Na tom není nic neetického. Dělat ze mě kvůli tomu lichváře je nesmysl. Je to byznys regulovaný Českou národní bankou ...

21.7.2018 v 18:45 | Karma článku: 16.14 | Přečteno: 394 | Diskuse

Jaroslav Chudáček

Jak na internetu rychle vyhledat fotky Donalda Trumpa

Chcete na internetu rychle nalézt mnoho fotografií Donalda Trumpa? Není nic jednoduššího. Stačí se zeptat Googlu. Položením dotazu různými způsoby můžete rychle nalézt fotky, které Vás nejvíce zajímají.

21.7.2018 v 11:57 | Karma článku: 10.61 | Přečteno: 304 | Diskuse

Petr Máj

Planeta „Schengen“

Pokud nebudeme následovat USA a Maďarsko a neodmítneme (na prosinec) plánovanou multikulturní novelu OSN o Základních lidských právech a svobodách, můžeme se rychle stát nechtěnými aktéry následující reality show:

21.7.2018 v 8:36 | Karma článku: 32.68 | Přečteno: 600 | Diskuse

Jan Ziegler

Izrael se právem prohlásil za Židovský stát, hysterie je pokrytecká

Potvrzuje se tím jenom skutečnost podloženou více než třítisíciletou historii. Zákon schválený Knesetem nadále zajišťuje lidská práva všem obyvatelům Izraele nejen Židům, takže žádná arabská tragédie se nekoná.

20.7.2018 v 17:54 | Karma článku: 34.04 | Přečteno: 1029 | Diskuse

Marek Konečný

Lichvář primátorem Prahy

Na první místo kandidátky pro komunální volby v Praze byl nasazen pan Stuchlík podnikající v rychlých a pěkně úročených půjčkách. Jednoduše řečeno lichvář, člověk, který umí vyždímat bližního svého. Teď bude mít šanci ždímat lépe.

20.7.2018 v 17:22 | Karma článku: 30.35 | Přečteno: 1084 | Diskuse
Počet článků 157 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2350
Publicista, externí komentátor někdejšího deníku Právo lidu. Člen ČSSD. Koordinátor družstevní skupiny při o.i. Alternativa zdola (http://alternativazdola.cz/liferay/). Předseda o.s. Autentičtí sociální demokraté, vydavatel a šéfredaktor on-line měsíčníku NETSOCAN. (www.netsocan.cz).
Najdete na iDNES.cz