Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Přísahal Obama také Flanderkovi? (Politická sci-fi)

25. 01. 2009 18:41:27
Americký prezident Obama a posluhovačka Pejzlerka z Osudů dobrého vojáka Švejka mají jednu věc společnou: oba slavnostně přísahali. Pejzlerce předříkával slova přísahy putimský strážmistr Flanderka a posluhovačka se slavnostního slibu zhostila bezchybně, Byť s vytřeštěnýma očima, správně pronesla ono půvabné, "Přísahám bohu všemohoucímu, i vám, pane strážmistr...“

Nastupující americký prezident slavnostně přísahal rovněž, ale místo četnického strážmistra mu text předříkávala šarže ve službách spravedlnosti podstatně vyšší - sám předseda Nejvyššího soudu John Roberts.

Četnický strážmistr měl sice těžký abstinenční syndrom, ale počínal si suverénně. Naproti tomu nejvyšší soudce Roberts pokazil co mohl a mj. ve správné větě: "Slavnostně přísahám, že budu věrně vykonávat funkci prezidenta Spojených států a podle svých sil budu zachovávat, střežit a bránit Ústavu, k tomu mi dopomáhej Bůh," přesunul slovo „věrně" až za Spojené státy! Obama to věrně zopakoval a tak vlastně slíbil: „...budu vykonávat funkci prezidenta Spojených států věrně a podle svých sil..."

Podobnou věrnost dle svých chabých sil slavnostně slíbili svým manželkám i Topolánek s Paroubkem (ten již dokonce dvěma různým) - a každý víme, jak se snažili. Obama by možná dopadl lépe, kdyby se - jako Pejzlerová - vedle boha konzultoval ještě u Panenky Marie Skočické a Ježíšmarjájosefa. Tím ovšem veškerá legrace končí!

Obama poté sice ve velkém stylu proflámoval a protančil svou první noc, ale druhý den večer, možná tak trochu s pocity četníka Flanderky, přísahal znovu! Bylo totiž rozhodnuto celou přísahu opakovat, což by ještě bylo akceptovatelné. Jenomže zatímco slavnostní přísaze svého prezidenta přihlíželo a svědčilo 1,8 milionu Američanů před Kapitolem a další desítky milionů u televizí, tentokrát světový četník přísahal v jedné z místností Bílého domu bez úřední Bible i bez manželky Michelle a kameramani s fotoreportéry zůstali před zavřenými dveřmi. Z této historické události existuje jen zvukový záznam a oficiální fotografie...

No dobře, namítne někdo, ale vždyť přísahal za přítomnosti předsedy Nejvyššího soudu a (údajně) čtyř nějakých novinářů! Skeptik v první řadě procedí - jó, tak novinářů! - a připomene, že novinařina je odjakživa bezva kamufláží pro schopné agenty, čehož čile využívají všechny země. Např. v článku Mám za sebou pár převratů Robert Baer (agentem CIA jedenadvacet let) přiznává, že jeho mimikry tvořila práce reportéra televize CBS (Lidovky, 23. března 2006).

Nu a předsedové Nejvyššího soudu USA jsou zase pověstní šprýmaři: John Roberts si jaksi zašprýmoval při předříkávání, ale mnozí již asi zapomněli šprýmaře nejpopulárnějšího - Earl Warrena, který se proslavil jako šéf komise, vyšetřující vraždu prezidenta JFK! A R. Nixon, pozdější prezident USA, nazval Warrenovu komisi nejlepším kanadským žertíkem v dějinách USA!

Warrenova komise se proslavila prohlášením L. H. Oswalda osamělým atentátníkem prezidenta JFK. Svatá pravda - vždyť sama Jacquelina Kennedyová, patříc, jak prezidentovi USA chybí kus hlavy a mozku, vzkřikla cosi jako „Bože, oni to udělali!" A další peripetie - např. bezprostřední zastřelení osamělého střelce Oswalda v policejním vězení vlasteneckým majitelem nočního podniku, vlastencův (Jacob Rubenstein) skon ve vězení necelé 4 roky poté na léčbu žaludku přesně dle Hyppokratovy přísahy, náhlá úmrtí mnoha svědků, i smrt R. Kennedyho (bratra a ministra spravedlnosti v době atentátu JFK), zastřeleného zezadu, zatímco (údajný) atentátník Sirhán stál před RFK - činí slávu nejvyšších soudců USA doslova nedotknutelnou.

Pak je jistě pochopitelná i ochota, se kterou se nejmocnější muž planety, Barrack Hussein Obama, vydal do jednoho z kamrlíku Bílého domu a před tak vybranou společností opět přísahal. Nadšení vlastenci pevně uvěří ve zvukový záznam i pořízenou fotografii (a vlastně kým?).

Jen čeští potomkové slavného byť imaginárního Švejka, nevylučující, že se Nejvyšší soudce i Obama mohli přebreptnout také podruhé (např. ve stylu - Přísahám bohu všemohoucímu, i vám, pane strážmistr...), zvolají: „Ameriko, my ti věříme! Jenom nám, prosíme Tě, prozraď, kdo je Flanderka!"
Autor: František Stočes | neděle 25.1.2009 18:41 | karma článku: 9.19 | přečteno: 1754x


Další články blogera

František Stočes

Nikulin, Skripal, Facebook a zločinní globalisté

Ve Spojených státech probíhá osudový střet zločinných a vlasteneckých globalistů. Dosavadní moc zločinných elit

21.4.2018 v 19:39 | Karma článku: 27.90 | Přečteno: 972 | Diskuse

František Stočes

Ideologický, světonázorový a demokratický atribut ČSSD

Existuje poučná anekdota: Starý Lord se ptá sluhy: „Jamesi, řekněte mi, je citron žlutý?“ „Ano, pane, citron je žlutý,“ zní odpověď. „Výborně! Jamesi, a má citron zobáček?“

14.2.2018 v 19:30 | Karma článku: 16.53 | Přečteno: 699 | Diskuse

František Stočes

J. Drahoš jako fíkový list Sodomy a Gomory

České úpadkové elity poté, co neprosadily na Hrad svého komplice – „sedláka, hajného a knížete“ K. Schwarzenberka – předhodily v dalším pokusu českým voličům jako vějičku ex-prezidenta České akademie věd J. Drahoše!

24.1.2018 v 20:08 | Karma článku: 34.88 | Přečteno: 1492 | Diskuse

František Stočes

„Slunce, seno a erotika“ po americku…

14. září 2017 – a zrovna v den 242 výročí založení USA – „zešílel“ americký ministr zemědělství Sonny Perdue!

18.12.2017 v 20:10 | Karma článku: 17.38 | Přečteno: 1036 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Marek Konečný

Lichva je poctivé řemeslo

"Firma nabízí půjčky lidem, kteří nejsou pro banky jako klienti zajímaví. Na tom není nic neetického. Dělat ze mě kvůli tomu lichváře je nesmysl. Je to byznys regulovaný Českou národní bankou ...

21.7.2018 v 18:45 | Karma článku: 15.60 | Přečteno: 369 | Diskuse

Jaroslav Chudáček

Jak na internetu rychle vyhledat fotky Donalda Trumpa

Chcete na internetu rychle nalézt mnoho fotografií Donalda Trumpa? Není nic jednoduššího. Stačí se zeptat Googlu. Položením dotazu různými způsoby můžete rychle nalézt fotky, které Vás nejvíce zajímají.

21.7.2018 v 11:57 | Karma článku: 10.61 | Přečteno: 303 | Diskuse

Petr Máj

Planeta „Schengen“

Pokud nebudeme následovat USA a Maďarsko a neodmítneme (na prosinec) plánovanou multikulturní novelu OSN o Základních lidských právech a svobodách, můžeme se rychle stát nechtěnými aktéry následující reality show:

21.7.2018 v 8:36 | Karma článku: 32.61 | Přečteno: 593 | Diskuse

Jan Ziegler

Izrael se právem prohlásil za Židovský stát, hysterie je pokrytecká

Potvrzuje se tím jenom skutečnost podloženou více než třítisíciletou historii. Zákon schválený Knesetem nadále zajišťuje lidská práva všem obyvatelům Izraele nejen Židům, takže žádná arabská tragédie se nekoná.

20.7.2018 v 17:54 | Karma článku: 34.04 | Přečteno: 1028 | Diskuse

Marek Konečný

Lichvář primátorem Prahy

Na první místo kandidátky pro komunální volby v Praze byl nasazen pan Stuchlík podnikající v rychlých a pěkně úročených půjčkách. Jednoduše řečeno lichvář, člověk, který umí vyždímat bližního svého. Teď bude mít šanci ždímat lépe.

20.7.2018 v 17:22 | Karma článku: 30.35 | Přečteno: 1079 | Diskuse
Počet článků 157 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2350
Publicista, externí komentátor někdejšího deníku Právo lidu. Člen ČSSD. Koordinátor družstevní skupiny při o.i. Alternativa zdola (http://alternativazdola.cz/liferay/). Předseda o.s. Autentičtí sociální demokraté, vydavatel a šéfredaktor on-line měsíčníku NETSOCAN. (www.netsocan.cz).
Najdete na iDNES.cz