Babiš versus český deep state

14. 10. 2017 19:47:21
České volby se zřejmě stanou obdobou voleb v USA, kdy Donald Trump za naprosté nepřízně nepoctivých US médií i ratingových agentur dobyl Bílý dům. Pro panující US elity to byl naprostý šok!

Zděšení nebylo náhodné, poněvadž Trump 12. října 2016 na mítinku ve West Palm Beach Američanům mj. sdělil, že tím, kdo v USA vládne je deep state: „Tyto volby rozhodnou, jestli jsme svobodný národ, nebo jestli žijeme v iluzi demokracie, která je ve skutečnosti ovládaná hrstkou globálních zájmových skupin, které systém... zmanipulovaly... Establishment a jeho mediální nástroj udržují kontrolu nad tímto národem prostředky, které jsou velmi dobře známé. Každý, kdo zpochybní jejich pozici je označován jako sexista, rasista, xenofob a morálně pokřivený. Napadnou vás! Pomluví vás! Pokusí se zničit vaši kariéru i vaši rodinu... Jejich finanční zdroje jsou prakticky neomezené a neomezené jsou i jejich možnosti politické. Jejich mediální vliv nemá obdoby. A v neposlední řadě, studna jejich amorálnosti je bezedná...“ (1) (2) (3)

V českých médiích se deep state překládá jako „hluboký stát“. Tento otrocký překlad však nepostihuje základní vlastnosti deep state, kterými jsou především jeho nelegitimnost a zločinnost. Takže deep state, hezky česky řečeno, je „stát ve státě“ nebo „temný stát“.

Fox News Trumpův projev ještě týž den zveřejnila na Facebooku a přiložila k němu projev Clintonové. Do večera měla Clintonová 138 000 shlédnutí a 10 000 lajků. Trumpův projev shlédlo 254 000 lidí, dostal 12 000 lajků a byl sdílen 6x více než Clintonové. Lze tedy říci, že bez internetu a Facebooku by Trump ve střetu s deep state volby nikdy nevyhrál!

V podobném kontextu pak lze hodnotit i následující názory „malého československého Trumpa“ A. Babiše, který se evidentně pustil do souboje s „malým českým“ deep state: „Mluvím o některých novinářích Mafry, kteří permanentně lžou. A ostatní to opisují. Teď se také hnali po tom, kdy převezmu obvinění, ačkoli všem musí být jasné, že ten policista to nedělá náhodně, ale že mu to bylo přiděleno účelově... Establišmentem, skupinou lidí, která ovládá od revoluce tento stát... Nechci o tom mluvit, ti lidé už dneska sestavují nějakou protibabišovskou vládu, a když přijde čas, vyjádřím se k tomu...

Zaorálek, zakladatel Občanského fóra, je tu 27 let. Kalousek, lidovec a teď TOP 09, 27 let. Benda z ODS 26 let. To jsou pořád stejní lidé, kteří vždycky zničili každého, kdo chtěl s korupční hydrou skoncovat..., a proto iniciovali kauzu Čapí hnízdo... Oni vědí, že si mohou vodit nějaké politiky, třeba loutku ČEZ Bohuslava Sobotku, kterému nadiktovali, jak má ministr financí po mém vyhazovu z vlády hlasovat. A teď připravili megatunel rozdělení ČEZ, kdy jeho lukrativní část – obchod a distribuci – prodají svým kámošům, zatímco výrobu si nechá stát, což zaplatíme my všichni. Stejně jako platíme bilion za soláry nebo 54 miliard za církevní restituce...

Bezpečnostní informační služba je pod premiérem, stejně tak Generální inspekce bezpečnostních sborů je pod předsedou vlády, antimonopolní úřad vede člověk z ČSSD, Nejvyšší kontrolní úřad taky bývalý poslanec ČSSD, rozvědka je pod ministrem Chovancem...

Ministr průmyslu Havlíček dal Australanům lithium za dva biliony... proč ho podepisoval? A to memorandum je podle právních analýz závazné, může to skončit jako Diag Human, kde byl na začátku jediný ministerský dopis. Proč se v memorandu píše o ochraně investic mezi ČR a Austrálií? To tam dal Havlíček naschvál, aby příští vládě vytyčil mantinely a ta musela jít Australanům na ruku. A bůh ví, jestli to vůbec jsou Australané, protože šéf té firmy pan Pavlík dělal dvacet let s Bakalou, studovali na stejné škole. Takže jsme zase u Bakaly, to je skandál.“ (4)

ČR samozřejmě není Amerika, kde se odehrává souboj státní elity, která sice disponuje globální mocí, ale jedná proti globálním zájmům (a reprezentované Clintonovou), s elitou preferující zájmy globální, jejímž zástupcem je Trump; což např. ruský analytik Pjakin definuje jako střet „stranoviků“ a „globalščiků“. Česko je na globální šachovnici – kde se odehrávají střety mezi USA, Ruskem, Čínou, EU spod. – pouhým pěšákem, takže jde spíše o souboj „malých českých vyžírků“ s relativně slušným ekonomickým dravcem. Nicméně vzhledem k tomu, že mezi evidentní globální zájmy patří i korektní ekonomické a politické vztahy, pak Babiš patří spíše ke globalistům, zatímco jeho soupeře lze označit za „elitu“ národní.

A jaký bude vývoj po volbách, které Babiš sice suverénně vyhraje, ale současně říká, s kým nebude vládnout? Jsou dvě krajní možnosti: Tou první je menšinová vláda s tichou ad hoc podporou z celého politického spektra; a druhou možností je, že i přes suverénní vítězství skončí v opozici, poněvadž ekonomičtí vyžírkové všech stran se spojí a utvoří vládu národní zkázy. Pardon, spásy.

Zdroje:

(1) Překoná Donald Trump prezidenta J.F. Kennedyho?http://netsocan.cz/socan/num0117/stotrum.html#vstotrum

(2) Stunning Donald Trump Speech: “The Crossroads In Our History” – Video and Transcript....https://theconservativetreehouse.com/2016/10/21/stunning-donald-trump-speech-the-crossroads-in-our-history-video-and-transcript/

(3) Full Event: Donald Trump Rally in West Palm Beach, Florida (10/13/2016) Trump Live Florida Speechhttps://www.youtube.com/watch?v=Cd7PktjV5Ws

(4) Andrej Babiš: Ve vládě nebudeme s komunisty, Okamurou, ani s Kalouskemhttp://www.denik.cz/z_domova/andrej-babis-ve-vlade-nebudeme-s-komunisty-okamurou-ani-s-kalouskem-20171013.htm

Autor: František Stočes | sobota 14.10.2017 19:47 | karma článku: 29.88 | přečteno: 1707x

Další články blogera

František Stočes

Přehled politické podpory družstevnictví /5/

Osudovým problémem Západu je, že ekonomika, generující mj. demokracii, solidaritu a spravedlnost, zde tvoří pouhých 5%; zatímco jejích 95% plodí predátorství, individualismus a egoismus. Západ se tak vyvinul v anomální civilizaci

19.8.2019 v 0:48 | Karma článku: 5.17 | Přečteno: 153 | Diskuse

František Stočes

Příběh britské Družstevní strany /4/

Ve Velké Británii byla před více než 100 lety založena politická strana, do které může vstoupit každý britský občan, který je členem některého z (dnes téměř 7000) britských družstev. Jmenuje se the Co-operative Party (CP)

15.8.2019 v 23:31 | Karma článku: 3.50 | Přečteno: 78 | Diskuse

František Stočes

Utajovaná družstevní epopej /3/

Absurdní střet predátorské a byrokratické marxistické ekonomiky, popsaný v předchozím blogu /2/, zcela zdeformoval vývoj XX. století.

8.6.2019 v 15:24 | Karma článku: 9.14 | Přečteno: 393 | Diskuse

František Stočes

Polidštění Západu coby evoluční zrůdy /2/

V předešlé části nazvané „Západ jako zrůda evoluční anomálie“ byly popsány paradoxy a existenční hrozby vzniklé defektní evolucí Západu, připomínajícího dnes říši zla.

3.6.2019 v 18:53 | Karma článku: 17.63 | Přečteno: 653 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Miroslav Václavek

Odstraňme sochy sovětských maršálů, nezaslouží si naši úctu

Tak nám zase polili Koněva paní Müllerová, aneb tato slova jako vystřižená ze Švejka skvěle ilustrují existenci jednoho monstra v Praze, vyvedeného v obvyklé póze, tedy v kabátě až na zem, což mne vede k zamyšlení

23.8.2019 v 11:30 | Karma článku: 25.88 | Přečteno: 1068 | Diskuse

Petr Štrompf

Česká politická humoreska a občan jako obtížný hmyz

Hezky jsme to v té politice dopracovali. Ten, kdo si myslí, že se nám svět směje, tak se mýlí. Svět se nám nesměje, protože se o nás nezajímá. Což je horší, než kdyby se chtěl uřehtat.

23.8.2019 v 9:20 | Karma článku: 10.21 | Přečteno: 293 | Diskuse

Jan Dvořák

Lidem z kultury je zapotřebí pokorně naslouchat

„Co tady zase děláte, člověče?!“ obořil se muž za ředitelským stolem na postaršího, slušně oblečeného kultivovaného pána s kravatou, který po zaklepání vstoupil do místnosti a s milým výrazem pozdravil.

23.8.2019 v 8:37 | Karma článku: 21.33 | Přečteno: 479 | Diskuse

Martin Braun

Svou vlast odhazuji v dál... s těžkým srdcem ale rád

K tomuto blogu mne inspiroval pan Přemysl Čech svou zpovědí a také v diskusi jedna paní, co jeho blog okomentovala. Řekl jsem si, že nebude na škodu jiný pohled.

23.8.2019 v 5:48 | Karma článku: 23.40 | Přečteno: 766 | Diskuse

David Wiltsch

V Rusku to zas pěkně bouchá

Jak už to tak bývá, v Rusku čas od času něco bouchne. Tu muniční sklad, tam zbrojovka či někdo někoho obuškem po hlavě na demonstraci za svobodné volby. Jak se holt říká, Rusko není jen země, ale především rázovitý životní styl.

22.8.2019 v 15:31 | Karma článku: 22.30 | Přečteno: 448 | Diskuse
Počet článků 164 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2294

Publicista, externí komentátor někdejšího deníku Právo lidu. Člen ČSSD 1992-2018. Dřívější aktivity: Koordinátor družstevní skupiny při o.i. Alternativa zdola. Předseda o.s. Autentičtí sociální demokraté, vydavatel a šéfredaktor on-line měsíčníku NETSOCAN. (www.netsocan.cz).

Najdete na iDNES.cz