Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Praotec Čech by volil Japončíka Okamuru!

23. 10. 2013 21:53:17
Jsem 20 let členem ČSSD, ale budu volit Čecho-Japonce Tomia Okamuru! Jsem si jist, že mu nejde o koryto, ale o dobro této země a jejích občanů, což nelze udělat bez zavedení přímé demokracie. Okamura navíc zcela správně argumentuje empirickými poznatky ze Švýcarska.

Existuje i další zajímavý důkaz, který zmiňuje americký novinář James Surowiecki ve své knizce Moudrost davu (The Wisdom of Crowds): statistik Francis Galton navštívil v roce 1906 trh s dobytkem, kde probíhala tradiční soutěž o to, kdo uhodne váhu vybraného býka. Galton si pak zkontroloval všechny tipovací lístky a s úžasen zjistil, že nejpřesnějším údajem (s rozdílem půl kilogramu) byl průměrný výsledek ze všech tipů, a že byl dokonce ještě přesnější než vítězný odhad. Surowiecki konstatuje, že dav tvořený nezávislými lidmi s vlastními zkušenostmi a názory, umí využívat silné stránky svých osobností a navíc eliminovat vlastní slabiny. (Co potřebujeme? Moudrý dav) ZDE Podmínkou a mementem pro úspěšnost referenda je tudíž předchozí věcná a seriozní veřejná diskuse.

Okamura navíc nemluví do větru a přímou (vnitrostranickou) demokracii obsahuji i stanovy Úsvitu, kde je nejvyšší stranický orgán – konference – tvořen členy hnutí. (kap. 6/1a ZDE). Inspirativnější jsou nicméně stanovy KSČM (bod 39 ZDE) které z „demokratických“ kritiků této strany dělají fakticky hlupáčky.

Argumenty pro zavedení přímé vnitrostranické demokracie – a poukazující na selhání tradiční demokracie zastupitelské – jsou doslova drtivé: všestranně prověření delegáti sovětských komunistů, v době kdy jim šlo doslova o existenci, si za svého vůdce zvolili polomrttvého geronta Černěnka. Čeští bolševici je napodobili volbou Urbánka... Delegáti sjezdu ČSSD jako svého „vůdce“ i premiéra ČR naopak „vyplodili“ přemoudřelého mladíčka Grosse, který se jinak než česky nedomluvil. Podobně se zachovali delegáti posledního sjezdu ČSSD, kteří ve vedení strany potvrdili bankrotáře, zodpovědné za půlmiliardový dluh partaje, a kteří navíc mají ze svého předchozího angažmá ve skříních odstrašující „bakalokostlivce“...

Před Okamurou ale stojí i pravděpodobné problémy. Málo početné hnutí lze totiž snadno ovládnout. Například do levicové Levé alternativy vstoupily v 90. letech pouhé desítky „rudých skinheadů“ a když spoluzakladatel hnutí JUDr. P. Kužvart na konferenci vznesl 3. technickou připomínku, byl ze sálu jednoduše vynesen (duchovním otcem bolševizace LA byl ex-milicionář Valenčík z analytického oddělení ÜV KSČ). Tentýž JUDr. Kužvart spoluzaložil i iniciativu Ne základnám, ze které ho zase vyloučili čeští Humanisté... Do poměrně početné ČSSD, kam jsem z LA utekl, vstoupily v letech 1993-5 minimálně stovky ex-členů KSČ a zcela partaj ovládly. V rámci této bolševizace se mým stranickým „přítelem“ v Praze stal... ex-soudruh Valenčík! ZDE

Další zkušenost z aplikací přímé demokracie je z roku 1996, kdy pražskou kandidátku ČSSD do parlamentu poprvé a naposledy volili přímo pražští členové ČSSD. Na volitelné místo se totiž nečekaně prodral neznámý mladíček P. Hulínský. Jak to dokázal? Jeho otec vlastnil bezpečnostní agenturu a asi stovka jejích zaměstnanců účelově vstoupila do ČSSD aby volila syna svého šéfa. Nicméně porovná-li se tehdejší výsledek přímé volby s vynější pražskou kandidátkou ČSSD ZDE a ZDE, pak jasně vítězí hvězdný výsledek přímé volby.

Kromě spikleneckých bolševiků či humanistů, je zde ještě problém „spikleneckých spiklenců“, např. Svobodných zednářů. Zde vůbec nejde o apriorní politický apartheid pro šlechetnotvorné členy SZ, ale o demokratické principy počínaje transparentností a vyloučením střetu zájmů. Pokud např. přijde zájemce, a sdělí – jsem svobodný zednář Schönfeld a chci se angažovat v hnutí Úsvit, pak může pan Okamura bodře prohlásit: „Bertu tě, Pavle Tigride! Proč ne.“ Ale spiklenečtí spiklenci demokratickými principy pohrdají, a pak může přijít ještě větší šok než zažili Britové – viz článek z Lidových novin 24. února 1998: Britští zednáři se dali do boje s parlamentem ZDE Je vskutku podivné, že od té doby žádný předseda či ministr zahraničí české politické strany nepožádal ministra vnitra, který je za podobnou činnost placen, o předložení seznamu členů netransparentních subjektů fungujících v jeho politické straně. Buď jsou zcela nezodpovědní, nebo...

Méně početné hnutí bude i méně imunní vůči politickým přeběhlíkům jako byl Teplík, který bez uzardění přestoupil z ČSSD do ODS nebo známí socdem odpadlíci Melčák a Pohamka.

A byť určitou slabostí Úsvitu jsou nejasný ekonomický program či nečitelné ideologické zakotvení, nejde o zásadní problém. Okamurovo vášnivé úsilí zavést přímou demokracii a zpětně potrestat ekonomické megazloděje, kteří lva v českém znaku zaměnili za dojnou krávu, vzbuzuje důvěru, že i v ostatních záležitostech bude rozhodovat tak, aby to maximálně prospělo této vydtancované zemi a jejím občanům.

Je možné, že v tomto funkčním období ještě zásadní zvrat nenastane. Nicméně parlamentní střet tohoto politického samuraje s Jidáši, ovládajícími sněmovnu, demaskuje právě ony stranické zrádce! Takže další volby již mohou znamenat skutečný obrat ku prospěchu občanů i této země.

Autor: František Stočes | středa 23.10.2013 21:53 | karma článku: 20.69 | přečteno: 1018x


Další články blogera

František Stočes

Nikulin, Skripal, Facebook a zločinní globalisté

Ve Spojených státech probíhá osudový střet zločinných a vlasteneckých globalistů. Dosavadní moc zločinných elit

21.4.2018 v 19:39 | Karma článku: 27.90 | Přečteno: 972 | Diskuse

František Stočes

Ideologický, světonázorový a demokratický atribut ČSSD

Existuje poučná anekdota: Starý Lord se ptá sluhy: „Jamesi, řekněte mi, je citron žlutý?“ „Ano, pane, citron je žlutý,“ zní odpověď. „Výborně! Jamesi, a má citron zobáček?“

14.2.2018 v 19:30 | Karma článku: 16.53 | Přečteno: 699 | Diskuse

František Stočes

J. Drahoš jako fíkový list Sodomy a Gomory

České úpadkové elity poté, co neprosadily na Hrad svého komplice – „sedláka, hajného a knížete“ K. Schwarzenberka – předhodily v dalším pokusu českým voličům jako vějičku ex-prezidenta České akademie věd J. Drahoše!

24.1.2018 v 20:08 | Karma článku: 34.88 | Přečteno: 1492 | Diskuse

František Stočes

„Slunce, seno a erotika“ po americku…

14. září 2017 – a zrovna v den 242 výročí založení USA – „zešílel“ americký ministr zemědělství Sonny Perdue!

18.12.2017 v 20:10 | Karma článku: 17.38 | Přečteno: 1036 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Marek Konečný

Lichva je poctivé řemeslo

"Firma nabízí půjčky lidem, kteří nejsou pro banky jako klienti zajímaví. Na tom není nic neetického. Dělat ze mě kvůli tomu lichváře je nesmysl. Je to byznys regulovaný Českou národní bankou ...

21.7.2018 v 18:45 | Karma článku: 15.35 | Přečteno: 369 | Diskuse

Jaroslav Chudáček

Jak na internetu rychle vyhledat fotky Donalda Trumpa

Chcete na internetu rychle nalézt mnoho fotografií Donalda Trumpa? Není nic jednoduššího. Stačí se zeptat Googlu. Položením dotazu různými způsoby můžete rychle nalézt fotky, které Vás nejvíce zajímají.

21.7.2018 v 11:57 | Karma článku: 10.60 | Přečteno: 303 | Diskuse

Petr Máj

Planeta „Schengen“

Pokud nebudeme následovat USA a Maďarsko a neodmítneme (na prosinec) plánovanou multikulturní novelu OSN o Základních lidských právech a svobodách, můžeme se rychle stát nechtěnými aktéry následující reality show:

21.7.2018 v 8:36 | Karma článku: 32.61 | Přečteno: 593 | Diskuse

Jan Ziegler

Izrael se právem prohlásil za Židovský stát, hysterie je pokrytecká

Potvrzuje se tím jenom skutečnost podloženou více než třítisíciletou historii. Zákon schválený Knesetem nadále zajišťuje lidská práva všem obyvatelům Izraele nejen Židům, takže žádná arabská tragédie se nekoná.

20.7.2018 v 17:54 | Karma článku: 34.04 | Přečteno: 1028 | Diskuse

Marek Konečný

Lichvář primátorem Prahy

Na první místo kandidátky pro komunální volby v Praze byl nasazen pan Stuchlík podnikající v rychlých a pěkně úročených půjčkách. Jednoduše řečeno lichvář, člověk, který umí vyždímat bližního svého. Teď bude mít šanci ždímat lépe.

20.7.2018 v 17:22 | Karma článku: 30.25 | Přečteno: 1079 | Diskuse
Počet článků 157 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2350
Publicista, externí komentátor někdejšího deníku Právo lidu. Člen ČSSD. Koordinátor družstevní skupiny při o.i. Alternativa zdola (http://alternativazdola.cz/liferay/). Předseda o.s. Autentičtí sociální demokraté, vydavatel a šéfredaktor on-line měsíčníku NETSOCAN. (www.netsocan.cz).
Najdete na iDNES.cz