Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Oligarchové změnili Západ v peleš lotrovskou

16. 10. 2011 20:37:33
I vešel „židovský král“ Ježíš do chrámu Božího, stoly penězoměnců zpřevracel a zde prodávající i kupující vymítal. A řekl jim, že domov Boží změnili v peleš lotrovskou. Oligarchové pro něho žádali krutou smrt na kříži. Římský místodržitel Pilát však prohlásil, že je Ježíš nevinný. Farizejové mu tedy pohrozili, že ho „prásknou“ v Římě císařovi: „Propustíš-li ho, nejsi césarův přítel. Každý, kdo se dělá králem, mluví proti césarovi.“ Pilátovi nezbylo než Ježíše vydat oligarchům. Pomstil se alespoň tím, že dal na kříž nevinného Krista umístit nápis: „Ježíš Nazaretský, Král Židů.“ Když se farizejové vztekali – Nepiš Král Židů, ale že on sám řekl: Jsem Král Židů‘ – Pilát škodolibě odsekl: „Co jsem napsal, napsal jsem!“

Oligarchie, zejména finanční, zdevastovala a zahubila mnohé kultury. Také helénská oligarchie, měla-li zaručen majetek, ochotně strpěla vládu úhlavních nepřátel Řeků – Makedonců či Římanů. Antický Řím zažil několik oligarchických vln: ta poslední přinesla zánik impéria, kde s obrovským bohatstvím a přepychem jedinců kontrastovala zoufalá bída a nenávist ostatních, kde se hroutila řemesla i zemědělství, kde chyběly potraviny, neboť obdělávat půdu se nevyplácelo, kde otroci, povýšeni na nevolníky, utíkali z kolonátních statků a "živili" se raději jako loupežníci a kde dokonce i otrokyně odmítaly mít se svými pány děti...

První vlnu (v 5. století př. n.l.) se však podařilo zajímavě zvládnout formou secesí (odchody plebejů z města) a přijetím Zákoníku XII desek (který mj. omezoval úrok na 8,3 % ročně)!

Zločiny západní oligarchie počaly 1. světovou válkou (v jejímž pozadí stáli bankéři a průmyslníci, tzv. vojensko-průmyslový komplex), pokračovaly dosazením Hitlera k moci (zejména na Wall Street napojeným I.G. Farben), šly přes vraždy bratrů Kennedyových a končí sérii novodobých válek (mj. Afgánistán, Irák a naposled Libye). Demokracie je deformována, v politice, veřejné správě a v byznysu řádí korupce; mainstreamová média by za prolhanost pochválil sám Josef Goebbels.

Zbrusu novými zločinci se stávají tzv. banksteři. Když před 100 lety zkrachoval bankéř, tak spáchal i sebevraždu. A dnes? Ředitelé velkých finančních instituci v USA v roce 2008, kdy jim stát vypomohl 254 miliardami dolarů, dostali téměř 20 miliard dolarů odměn. V témže roce šlo v USA více než 3 miliony domů do dražby pro neschopnost splácet půjčky, jež jim poskytli stejní finanční ředitelé. Prezident Obama výši odměn komentoval bezradným rozhozením rukou a jediným slovem – „Hanebnost!"

Banksteři jako novodobé finanční hyeny hodlají profitovat na všem: od ekonomické krize a zadlužování států (které se svými exponenty ve vládách patrně koordinují), až po vyžrání peněz ze sociálních fondů a jejich supí oči spočívají i na fondech stavebních a jiných spořitelen. Investor A. Rastani z londýnské City šokoval v pořadu BBC svou otevřeností: „Podle mých odhadů za necelých 12 měsíců zmizí úspory miliónů lidí. A to je teprve začátek...“

A tak připadá jen logické, že se zrodilo hnutí Okupujte Wall Street (OWS), které se globalizuje; globalizuje se ostatně i Západ. Aby hnutí OWS dosáhlo úspěchu alespoň jako někdejší secese plebejců, mělo by také vyústit v přijetí (novodobého a globálního) „Zákoníku XII. desek“... Za zmínku stojí následující aspekty:

– Argumenty, že někteří pracovníci musejí pobírat astronomické platy proto, že se zajistí kvalita jejich práce, neúplatnost apod., neplatí. Zkušenost prokázala opak: že s jídlem roste chuť. Jako řešení se nabízí, že alespoň ve státním a veřejném sektoru by nejvyšší mzdy měly činit pevný násobek (6-8 násobek?) minimální mzdy ve státě a pro privátní sektor zavést silně progresívní zdanění příjmů překračujících tuto hranici.

– Nezbytnost založení národních družstevních bank. V případě ČR by byl jejím podílníkem (s právem 1 hlasu a stejné dividendy) každý okres; zisky banky by tudíž plynuly výhradně na regionální rozvoj a neutíkaly do zahraničí jako dnes.

– Poněvadž z hlediska dosavadního vývoje i vnitřních vztahů tím nejspravedlivějším (a vzhledem k vnitřní solidaritě i silně anti-oligarchickým!) podnikatelským subjektem je družstvo, je nutné podpořit deklaraci ICA (International Co-operative Alliance), usilující o kultivaci a rozvoj výrobních družstev a mj. žádající vlády, aby podporovaly transformaci na družstevní typ v případech podniků privatizovaných, insolventních, bez dědiců, u start-up projektů apod.

Nu a s třešničkou na eventuální dort OWS přišla mimoděk i OSN, která pod sloganem – Družstva budují lepší svět! – vyhlásila rok 2012 za Mezinárodní rok družstev!

Autor: František Stočes | neděle 16.10.2011 20:37 | karma článku: 23.90 | přečteno: 1977x


Další články blogera

František Stočes

Nikulin, Skripal, Facebook a zločinní globalisté

Ve Spojených státech probíhá osudový střet zločinných a vlasteneckých globalistů. Dosavadní moc zločinných elit

21.4.2018 v 19:39 | Karma článku: 27.90 | Přečteno: 972 | Diskuse

František Stočes

Ideologický, světonázorový a demokratický atribut ČSSD

Existuje poučná anekdota: Starý Lord se ptá sluhy: „Jamesi, řekněte mi, je citron žlutý?“ „Ano, pane, citron je žlutý,“ zní odpověď. „Výborně! Jamesi, a má citron zobáček?“

14.2.2018 v 19:30 | Karma článku: 16.53 | Přečteno: 699 | Diskuse

František Stočes

J. Drahoš jako fíkový list Sodomy a Gomory

České úpadkové elity poté, co neprosadily na Hrad svého komplice – „sedláka, hajného a knížete“ K. Schwarzenberka – předhodily v dalším pokusu českým voličům jako vějičku ex-prezidenta České akademie věd J. Drahoše!

24.1.2018 v 20:08 | Karma článku: 34.88 | Přečteno: 1492 | Diskuse

František Stočes

„Slunce, seno a erotika“ po americku…

14. září 2017 – a zrovna v den 242 výročí založení USA – „zešílel“ americký ministr zemědělství Sonny Perdue!

18.12.2017 v 20:10 | Karma článku: 17.38 | Přečteno: 1036 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Marek Konečný

Lichva je poctivé řemeslo

"Firma nabízí půjčky lidem, kteří nejsou pro banky jako klienti zajímaví. Na tom není nic neetického. Dělat ze mě kvůli tomu lichváře je nesmysl. Je to byznys regulovaný Českou národní bankou ...

21.7.2018 v 18:45 | Karma článku: 15.35 | Přečteno: 369 | Diskuse

Jaroslav Chudáček

Jak na internetu rychle vyhledat fotky Donalda Trumpa

Chcete na internetu rychle nalézt mnoho fotografií Donalda Trumpa? Není nic jednoduššího. Stačí se zeptat Googlu. Položením dotazu různými způsoby můžete rychle nalézt fotky, které Vás nejvíce zajímají.

21.7.2018 v 11:57 | Karma článku: 10.60 | Přečteno: 303 | Diskuse

Petr Máj

Planeta „Schengen“

Pokud nebudeme následovat USA a Maďarsko a neodmítneme (na prosinec) plánovanou multikulturní novelu OSN o Základních lidských právech a svobodách, můžeme se rychle stát nechtěnými aktéry následující reality show:

21.7.2018 v 8:36 | Karma článku: 32.61 | Přečteno: 593 | Diskuse

Jan Ziegler

Izrael se právem prohlásil za Židovský stát, hysterie je pokrytecká

Potvrzuje se tím jenom skutečnost podloženou více než třítisíciletou historii. Zákon schválený Knesetem nadále zajišťuje lidská práva všem obyvatelům Izraele nejen Židům, takže žádná arabská tragédie se nekoná.

20.7.2018 v 17:54 | Karma článku: 34.04 | Přečteno: 1028 | Diskuse

Marek Konečný

Lichvář primátorem Prahy

Na první místo kandidátky pro komunální volby v Praze byl nasazen pan Stuchlík podnikající v rychlých a pěkně úročených půjčkách. Jednoduše řečeno lichvář, člověk, který umí vyždímat bližního svého. Teď bude mít šanci ždímat lépe.

20.7.2018 v 17:22 | Karma článku: 30.25 | Přečteno: 1079 | Diskuse
Počet článků 157 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2350
Publicista, externí komentátor někdejšího deníku Právo lidu. Člen ČSSD. Koordinátor družstevní skupiny při o.i. Alternativa zdola (http://alternativazdola.cz/liferay/). Předseda o.s. Autentičtí sociální demokraté, vydavatel a šéfredaktor on-line měsíčníku NETSOCAN. (www.netsocan.cz).
Najdete na iDNES.cz