Obamovo „Vlčí doupě“ – a rovnou v Praze? Proč?

5. 09. 2010 20:37:37
Logika války je neúprosná: máte-li na svém území vojenské zařízení strategického významu, jste současně strategickým terčem země, jež se jím cítí ohrožena a v případě konfliktu musíte být zničen stůj co stůj. Po upuštění od výstavby brdského radaru se situace opakuje v bleděmodrém. V ČR – a dokonce rovnou v Praze – má být jako součást strategické protiraketové obrany zřízeno centrum předběžného varování. Jeho úkolem prý bude výstraha, že (na zatím nespecifikovaném území) odstartovala balistická raketa a později i spolupráce s protiraketovou základnou, plánovanou v Polsku. Inovace spočívá v tom, že asi nepříliš efektivní radar nahradí senzory v kosmu. Ale možná a bohužel, nejen v tom...

Pokud by USA budovaly pouze protiraketovou obranu plus přiměřený odstrašující balistický arsenál, byl by to důkaz jejich mírumilovnosti. Nicméně stále platí pravda, že pokud budou mít spolehlivou a globálně rozmístěnou protiraketovou obranu a současně dostatečný počet útočných raket s přesnými hlavicemi, umožňujícími ekologicky přijatelné zničení všech základen balistických raket např. v Rusku, Číně a dalších Tramtáriích současně, budou USA schopny provést beztrestný první jaderný úder, nebo jím alespoň vydírat. Proč je ale do toho znovu angažována ČR?

Po trapných lžích, že předchozí systém nás měl chránit před raketovým útokem ze Severní Koreje, lžích, svědčících o naprosté morální devastaci českých válečných štváčů, jsou občané nejspíš opět balamuceni, že tentokrát půjde jen o dva nicotné kompy, obsluhované českými zelenými mozky. No to určitě, možná v první fázi. I když zatím lze pouze spekulovat, tak Praha může být pro zelené mozky zajímavá i svými obrovskými podzemními prostorami sloužícími jako rozsáhlý protiatomový kryt. Vskutku „Vlčí doupě“ – jako na zakázku!

Hitler, aby mohl být v operativním velitelském kontaktu s armádami útočícími na Moskvu, dal ihned po porážce Polska vybudovat u Kętrzyn (v někdejším Východním Prusku) svůj „hlavní stan“, přezdívaný jako Wolfsschanze, alias „Vlčí doupě“. Samozřejmě že představa amerického prezidenta sedícího v pražském podzemí a řídícího odtud válku, je úsměvná. Již proto, že nynější „Vlčí doupě“, tedy strategické válečné stanoviště, je atomizované do mnoha diverzifikovaných, několikastupňových a zálohovaných „Vlčích doupat“, aby se zajistila funkce i při případném zničení některých center. Bude-li ovšem jedno z takových "Vlčích doupat" v Praze, pak spadneme z deště rovnou pod okap...

Pokud by USA v naší zemi vybudovali supermoderní vojenskou nemocnici, nikdo by nic nenamítal. A aby vyhověly přání Čechů, toužících po přítomnosti US vojenských hrdinů v ČR, mohly by ji klidně doplnit i o centrum péče o US válečné invalidy; zelený mozek Vondra spolu s knížepánem a jeho cínovými vojáčky by si s nimi jistě rádi hráli na válku; bezrucí či beznozí vojáci by možná tak nadšeni nebyli. Ale dost sarkasmu. Na naší planetě se zřejmě a nepředvídatelně mění podnebí a očekávají nás důsledky mnoha katastrof. Zkáza může přijít i z kosmu v podobě srážky s asteroidem, jejíž pravděpodobnost se časem stále zvyšuje. Navíc kapitalismus zvítězil na celém světě a žádný nepřítel mu nehrozí; tak proč zbrojit? Nebo se nepoučitelný svět opět vrací před tragický rok 1914?

Vyhazovat za dnešní situace astronomické sumy na naprosto zbytečná vojenská zařízení je trestuhodné i sebevražedné. Elity tohoto světa by měly konečně prokázat své schopnosti a splnit své poslání: tzn. urychleně diplomaticky vyřešit nejpalčivější mezinárodní problémy a provést konverzi zbrojní výroby na užitečnější a humánní projekty.

Ostatně Karel Čapek v roce 1938, v předvečer druhé světové války, napsal:
"Aby byl zajištěn mír musí se obyčejně zvýšit zbrojení na zemi, ve vzduchu i na moři. Co se dá dělat, je to tak; ale představte si, že by se stejně samozřejmě a běžně říkalo: Aby v našem úřadě bylo zajištěno pokojné soužití, vezmu si s sebou nabitý revolver. Aby byl v naší ulici zajištěn klid, nacpu si do kapes ruční granáty. Byl by to divný svět. Je to divný svět."

Autor: František Stočes | neděle 5.9.2010 20:37 | karma článku: 11.64 | přečteno: 2341x

Další články blogera

František Stočes

Západ jako zrůda evoluční anomálie /1/

Lze spolehlivě prokázat, že na počátku 20. století stál Západ na dějinném rozcestí, a vydal se evidentně špatnou cestou! Jeho vývojový defekt započal rozpoutáním bezprecedentního zločinu,

7.10.2018 v 20:47 | Karma článku: 25.81 | Přečteno: 1198 | Diskuse

František Stočes

Výzva k založení české družstevní strany!

16. května se v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu – a pod záštitou jeho předsedy Milana Štěcha – konala konference na téma "Role družstevního podnikání v budoucím vývoji ČR".

29.7.2018 v 17:57 | Karma článku: 8.19 | Přečteno: 208 | Diskuse

František Stočes

Nikulin, Skripal, Facebook a zločinní globalisté

Ve Spojených státech probíhá osudový střet zločinných a vlasteneckých globalistů. Dosavadní moc zločinných elit

21.4.2018 v 19:39 | Karma článku: 28.35 | Přečteno: 1090 | Diskuse

František Stočes

Ideologický, světonázorový a demokratický atribut ČSSD

Existuje poučná anekdota: Starý Lord se ptá sluhy: „Jamesi, řekněte mi, je citron žlutý?“ „Ano, pane, citron je žlutý,“ zní odpověď. „Výborně! Jamesi, a má citron zobáček?“

14.2.2018 v 19:30 | Karma článku: 17.25 | Přečteno: 741 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Lukáš Pachta

Babiš hystericky kope kolem sebe - další obětí je pakt OSN o migraci

Premiér Babiš se snaží o nemožné. Ustát důvodné podezření z únosu, podvodu a lží. V normální zemi by takový premiér už musel 10x odstoupit.

14.11.2018 v 9:23 | Karma článku: 6.12 | Přečteno: 126 | Diskuse

Jan Dvořák

Dočkáme se více takových reportáží, jako té o Babišovi mladším?

Kolosální úspěch investigativního kousku „Hezky to po nás opakuj, juniore“ dvojice napovídačů Slonková/Kubík podnítila jejich zaměstnavatele k rozšíření výzvědného týmu, aby podobných počinů čeřících fádní atmosféru mohlo být víc.

14.11.2018 v 9:16 | Karma článku: 17.70 | Přečteno: 197 | Diskuse

Petr Máj

Nejen pro pana Stejskala

Pan Lubomír Stejskal ověnčil podobným názvem reakci na můj příspěvek do diskuse pod článkem jeho. Chtěl bych panu Stejskalovi poděkovat, protože jsem se k jeho článku dostal natolik pozdě, že již byl asi všemi jeho čtenáři přečten

14.11.2018 v 8:59 | Karma článku: 6.98 | Přečteno: 188 | Diskuse

Jan Bartoň

Tajná nahrávka Babiše mladšího - podle Anety Snopové to „jinak nešlo“

Je-li možné podle policie ČR tajně nahrávat ministra české vlády a toto nahrávání není trestným činem, je naprosto normální nahrát tajně jeho syna. A nejvyšší státní zástupce to opět „prověří“.

14.11.2018 v 8:00 | Karma článku: 27.84 | Přečteno: 857 | Diskuse

Libor Čermák

Budou současní umělci stejně odvážní jako tvůrci "Takové normální rodinky"?

Na internetu jsem narazil na článek, který se zabýval tím, proč už nepokračovalo natáčení nových dílů seriálu "Taková normální rodinky". Kvůli požadavkům ČST seriál zpolitizovat. A tím by se ale měli inspirovat i současní umělci!

14.11.2018 v 6:38 | Karma článku: 22.43 | Přečteno: 534 |
Počet článků 159 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2336
Publicista, externí komentátor někdejšího deníku Právo lidu. Člen ČSSD. Koordinátor družstevní skupiny při o.i. Alternativa zdola (http://alternativazdola.cz/liferay/). Předseda o.s. Autentičtí sociální demokraté, vydavatel a šéfredaktor on-line měsíčníku NETSOCAN. (www.netsocan.cz).

Najdete na iDNES.cz