Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sobotkova podivná hra na referendum

23. 08. 2010 17:47:07
Nynější šéf ČSSD, spoluzodpovědný za vyhazování stamilionů na stupidní volební kampaň – a to v době hospodářské krize i povodní – si ve svém blogu Podivná hra na referendum stěžuje: Věci veřejné, které se právě staly členem vládní koalice, neodhlasovaly návrh na referendum, který jim ČSSD předhodila sotva usedly ve Strakovce. Farizejství současného vedení ČSSD vyplave na povrch při jednoduché otázce: Jak dlouho a s jakými úspěchy provozujete, pane předsedo, vnitrostranické referendum v ČSSD? Jakými zkušenostmi oblažíte české voliče?

Pokud jde o nezbytný partajní kolorit celé kauzy, tak prvním aspektem je, že vedení ČSSD se možnosti, kdy by o stranických záležitostech rozhodovali členové strany v referendu, bojí jak čert kříže. Kam by to vedlo, kdyby si své slavné vůdce nevolila ze svého středu samotná věrchuška! Řadoví "ňomové" by totiž ty „nejslavnější hrdiny“ vnitrostranické zastupitelské demokracie – Grosse a jinde Urbánka či Černěnka – nikdy nezvolili! Paroubek po prohraných volbách 2006 sice přímou volbu předsedy ČSSD navrhl a sjezd mu ji schválil. Ovšem paroubkovská věrchuška ji prostřednictvím ÚVV jednoduše zablokovala, odhlasovala trapný předsjezd, který přímou volbu zrušil, a delegáti (fakticky Paroubkovi klienti), nakonec „volili“ Paroubka jako jediného kandidáta! Stejně jako za Husáka... Sjezd ČSSD, který by měl být názorovým střetem osobností a stoupenců levicových proudů, jste změnili ve frašku známou z totality.

Vy jste, pane předsedo, neviděl a neslyšel, jak se předseda kontrolní a revizní komise, Starec, mračí a cosi brumlá? Proč jste, pane Sobotko, jako 1. místopředseda ČSSD proti tomuto prznění stanov neprotestoval? Protestoval jste, pane předsedo, proti tomu, že delegáti sjezdu se sebe veřejně dělají hlupáčky, kteří jaksi nevědí co chtějí? Jste navíc právník – je snad vaše právní vědomí na úrovni plzeňských výtečníků?

Pravda, nynější stanovy ČSSD o vnitrostranickém referendu již cosi vědí. Vyhlásit ho ovšem smí zase jen věrchuška, pokud se milostivě uráčí, ale ta i kdyby nakrásně chtěla se milostivě uráčit nemůže poněvadž stále neexistuje prováděcí řád referenda. Protestoval jste, pane předsedo, proti tomuto už notorickému šlendrijánu? Přečtěte-li si o vnitrostranickém referendu ve stanovách KSČM a zjistíte, že ČSSD je ve srovnání s „komunisty“ vlastně polodemokratická.

Přímá volba předsedy ČSSD, bude-li se vůbec konat, logicky dopadne tak, že straníci si budou moci demograticky "vybrat" z klanu několika pečlivě "prokádrovaných“ kandidátů, které jim podle tradice předhodí krajští baroni, čili nic nového pod sluncem. O neúctě ČSSD k demokracii ostatně svědčí, že vítězný lídr krajských voleb, Foldyna, byl svržen a za hejtmanku dosazena outsiderka. Jak jste proti tomuto výsměchu voličům protestoval?

Navíc si, pane předsedo, uvědomte, že přímá demokracie nemůže fungovat, pokud voliči nemohou o tématu volby svobodně diskutovat. Tuto funkci dokáže v rámci ČSSD i v éře internetu, plnit jen necenzurovaný vnitrostranický deník. Prvorepubliková ČSSD vydávala tři deníky současně. Nejsou však peníze, že? Ale jen za vaší sedmileté funkce korunního prince ČSSD, partaj vyhodila na volby více než miliardu korun, možná miliardy dvě.

V ČSSD navíc živoří Potěmkinova vesnice zvaná Masarykova dělnická akademie, která za dvacet let nevyprodukovala jediného absolventa. Opravdu povedená akademie! Vy nevíte, pane předsedo, že profesor Masaryk a dělník Steiner dali té akademii do vínku výchovu a formování sociálně demokratické elity? Jak chcete budovat a vést stát, když nedokážete budovat a vést politickou stranu?!

Zavedení institutu referenda ve státě by znamenalo významný mezník v pokroku demokracie, a pro ČSSD, která vybojovala všeobecné a rovné hlasovací právo, to musí být jednou z programových priorit. Jenže o neserióznosti návrhu nynějšího vedení ČSSD ZDE svědčí nejen to, že nebyl pečlivě a trpělivě předjednán se všemi relevantními politickými subjekty i osobnostmi, ale z mnoha argumentů jeho zamítnutí hlavně ten následující: Vláda upozorňuje, „...že předložený návrh ústavního zákona je v podstatě totožný s poslaneckými návrhy, které byly předkládány již v minulém volebním období Poslanecké sněmovny a k nimž tehdejší vláda uplatňovala negativní stanovisko s uvedením celé řady konkrétních připomínek. Předkladatelé však nedostatky, na které bylo poukazováno již v minulosti, neodstranili.“ ZDE

To není jenom Kocourkov. Dokonce lze spekulovat, zda si po vládním Ne! vedení ČSSD hluboce neoddechlo. Vždyť jedno z prvních referend by zrušilo financování politických stran daňovými poplatníky, s jejichž penězi partaje tak marnotratně nakládají...

Autor: František Stočes | pondělí 23.8.2010 17:47 | karma článku: 21.55 | přečteno: 2283x


Další články blogera

František Stočes

Nikulin, Skripal, Facebook a zločinní globalisté

Ve Spojených státech probíhá osudový střet zločinných a vlasteneckých globalistů. Dosavadní moc zločinných elit

21.4.2018 v 19:39 | Karma článku: 27.90 | Přečteno: 972 | Diskuse

František Stočes

Ideologický, světonázorový a demokratický atribut ČSSD

Existuje poučná anekdota: Starý Lord se ptá sluhy: „Jamesi, řekněte mi, je citron žlutý?“ „Ano, pane, citron je žlutý,“ zní odpověď. „Výborně! Jamesi, a má citron zobáček?“

14.2.2018 v 19:30 | Karma článku: 16.53 | Přečteno: 699 | Diskuse

František Stočes

J. Drahoš jako fíkový list Sodomy a Gomory

České úpadkové elity poté, co neprosadily na Hrad svého komplice – „sedláka, hajného a knížete“ K. Schwarzenberka – předhodily v dalším pokusu českým voličům jako vějičku ex-prezidenta České akademie věd J. Drahoše!

24.1.2018 v 20:08 | Karma článku: 34.88 | Přečteno: 1492 | Diskuse

František Stočes

„Slunce, seno a erotika“ po americku…

14. září 2017 – a zrovna v den 242 výročí založení USA – „zešílel“ americký ministr zemědělství Sonny Perdue!

18.12.2017 v 20:10 | Karma článku: 17.38 | Přečteno: 1036 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Marek Konečný

Lichva je poctivé řemeslo

"Firma nabízí půjčky lidem, kteří nejsou pro banky jako klienti zajímaví. Na tom není nic neetického. Dělat ze mě kvůli tomu lichváře je nesmysl. Je to byznys regulovaný Českou národní bankou ...

21.7.2018 v 18:45 | Karma článku: 15.60 | Přečteno: 394 | Diskuse

Jaroslav Chudáček

Jak na internetu rychle vyhledat fotky Donalda Trumpa

Chcete na internetu rychle nalézt mnoho fotografií Donalda Trumpa? Není nic jednoduššího. Stačí se zeptat Googlu. Položením dotazu různými způsoby můžete rychle nalézt fotky, které Vás nejvíce zajímají.

21.7.2018 v 11:57 | Karma článku: 10.61 | Přečteno: 304 | Diskuse

Petr Máj

Planeta „Schengen“

Pokud nebudeme následovat USA a Maďarsko a neodmítneme (na prosinec) plánovanou multikulturní novelu OSN o Základních lidských právech a svobodách, můžeme se rychle stát nechtěnými aktéry následující reality show:

21.7.2018 v 8:36 | Karma článku: 32.61 | Přečteno: 600 | Diskuse

Jan Ziegler

Izrael se právem prohlásil za Židovský stát, hysterie je pokrytecká

Potvrzuje se tím jenom skutečnost podloženou více než třítisíciletou historii. Zákon schválený Knesetem nadále zajišťuje lidská práva všem obyvatelům Izraele nejen Židům, takže žádná arabská tragédie se nekoná.

20.7.2018 v 17:54 | Karma článku: 34.04 | Přečteno: 1029 | Diskuse

Marek Konečný

Lichvář primátorem Prahy

Na první místo kandidátky pro komunální volby v Praze byl nasazen pan Stuchlík podnikající v rychlých a pěkně úročených půjčkách. Jednoduše řečeno lichvář, člověk, který umí vyždímat bližního svého. Teď bude mít šanci ždímat lépe.

20.7.2018 v 17:22 | Karma článku: 30.35 | Přečteno: 1084 | Diskuse
Počet článků 157 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2350
Publicista, externí komentátor někdejšího deníku Právo lidu. Člen ČSSD. Koordinátor družstevní skupiny při o.i. Alternativa zdola (http://alternativazdola.cz/liferay/). Předseda o.s. Autentičtí sociální demokraté, vydavatel a šéfredaktor on-line měsíčníku NETSOCAN. (www.netsocan.cz).
Najdete na iDNES.cz