A jaká „Katyň“ postihne Českou republiku?

11. 04. 2010 20:17:17
Vyhlazení části polské elity při letecké havárii u Smolenska bylo patrně důsledkem nekompetentního politického rozhodnutí. A samozřejmě trestem za zpupnost politiků, žijících v jakémsi přesvědčení, že když jsou diletanty v budování a řízení státu, tak proč by nemohli kibicovat i do řízení letadla nějakému kapitánovi či pilotovi; vždyť pilotáž je proti státničení banalitou, že. Z těchto důvodů se k „letu“ do příznačné „Katyně“ evidentně chystá i ČR...

Pokud volby vyhraje např. ČSSD tak se ministry financí a vnitra zřejmě stanou Bohuslav Sobotka respektive Martin Pecina. Rozhodnutí ministra financí zásadně ovlivňují makroekonomiku státu a na tomto postu by tudíž měl sedět elitní graduant minimálně v oborech finančnictví a makro-ekonomika Jenomže Bohuslav má k těmto disciplinám asi tak blízko jako k neurochirurgii – je totiž právník. K řízení tak exponovaného rezortu mu tedy chybějí nejen odborné znalosti, ale i onen delikátní a dokonce ještě významnější předpoklad, čili profesionální etika.

Ta je zcela nezbytnou podmínkou pro odvedení kvalitní práce – a lhostejno zda jde o houslaře, lékaře či ministra financí. Odborné předpoklady pro profesionálně kvalitní výkon získá člověk adekvátním studiem, a to je první podmínka (kdy se z medika stane MUDr.). Pak je tu ještě nezbytná odborná praxe, která díky pozitivním i negativním zkušenostem vlastním i cizím pomáhá zušlechťovat profesionální cit či grif; viz poučné případy, kdy dítěti, které přišlo s podezřením, že snědlo zkaženou rybu, MUDr. předepíše dietu a ono zemře s protrženým slepým střevem (o špachtli, kterou v břiše operované ženy zapomněli lékaři v Ivančicích nemluvě); a takový „hřbitov“ má nejen mnohý MUDr., ale i JUDr. v taláru atd. Poslední podmínkou zrodu profesionální etiky je samozřejmě charakter a lidská zralost odborníka (odolnost vůči korupci atp.).

Jako ministr financí je tudíž JUDr. Sobotka diletant, který není schopen rozeznat kvalitu od šlendriánu ani vnímat rizika svých rozhodnutí. Jestliže mu pak např. Paroubek řekne, že je z politických důvodů třeba přidat peníze dětem, maminkám, důchodcům, atd. atd., pro takového ministra bude hračkou to odborníkům na ministerstvu nařídit (podobně jako dal Kaczyňski patrně „povel“ kapitánovi letadla s polskou elitou). A finanční odborníci – jsou-li tam vůbec nějací – se budou (podobně jako kapitán polského vládního letadla) třást strachy o místo, když diletantovi nevyhoví...

Pokud by byl ministr financí Sobotka odborníkem ve finančnictví a makroekonomice, pak by na Paroubkovu žádost reagoval asi následovně: „Milý Jiří, já našim dětem, maminkám a důchodcům ten mrzký peníz s radostí vydám – stejně patříme k nejlakotnějším sociálním státům na Západě – a učiním tak druhý den poté, co bude účinně legislativně zajištěno minimálně toto:

A) Dopadení všech delikventů, kteří rozhodovali o předražených veřejných zakázkách a jejich potrestání za nehospodárné zacházení se svěřeným majetkem, korupci a nezdanění úplatku, B) Nepřiznání daně bude druhým nejtěžším zločinem hned po vraždě, C) Zamezení všech úniků veřejných financí do nejrůznějších outsourcingů, poradenských firem a dalších tunelů, D) Zřízení české banky jejíž zisky by neodtékaly do zahraničí (viz NETSOCAN MONITOR a příklad Norska v článku Český stát se o banky postarat nedovede ), E) zavedení Tobinovy daně vůči spekulativním finančním operacím, F) Maximální legislativní, finanční i osvětová podpora družstevnímu podnikání (jehož zisky zůstanou v ČR)..., Z) Ministrem vnitra bude absolvent minimálně právní fakulty a Policejní akademie ČR (Pecinu vyhoď: je to strojař a atributům a funkci právního státu rozumí asi stejně jako já jeho soustruhu)."

Nu a ex-premiér Paroubek, který si svou profesionální etiku premiéra vybrušoval koštováním vína v restauracích a jídelnách – čímž dokázal, že ČR je zemí neomezených možností – bodům od áčka až ypsilon s větší či menší radostí vyhoví. Ale u zetka se asi vzepře: „Bohuslave neblbni: takhle by jsi oblékl do tepláků prakticky všechny oranžové legislativce, ex-exekutivce a ostatní úředníky. Možná včetně samotného premiéra! A na Martina mi nesahej, právě jsme dali ́do frcu ́ Lidový dům a tak by snad měl nejprve stíhat vybrané ódéesáky – a pak se uvidí. Padni komu padni! Nebo jestli ti Pecina nějak vadí, tak tam dáme Bublana – je to religionista, také policejní odborník na slovo vzatý!“

Nu, jenomže vyhraje-li volby ODS, bude to to samé, ale v modrém. Jen chudé děti, maminky, důchodci a ČR budou ještě chudší a „zlaté padáky“ ještě luxusnější. Avšak co dělat, když na konci tunelu není světlo, ale tma. Když praxe – že se místo mezinárodně uznávaných odborníků do významných stranických potažmo státních funkcí nezadržitelně dere „hvězdná pěchota“, jejíž „odbornost“ spočívá ve velrybářství, intrikaření, klientelismu až mafiánství, v objíždění stranických konferencí a sekretariátů a kšeftování s funkcemi – je již všeobecně rozbujelá. Budoucí havárie pak nebude dílem náhody, ale kauzálním důsledkem prolongujícího diletantismu.

Takže „letadlo“ značky ČR „ve směru Katyň“ je přistaveno u svého terminálu. Nastupujte, prosím. Startuje se hned po volbách...

Autor: František Stočes | neděle 11.4.2010 20:17 | karma článku: 25.40 | přečteno: 3479x

Další články blogera

František Stočes

Západ jako zrůda evoluční anomálie /1/

Lze spolehlivě prokázat, že na počátku 20. století stál Západ na dějinném rozcestí, a vydal se evidentně špatnou cestou! Jeho vývojový defekt započal rozpoutáním bezprecedentního zločinu,

7.10.2018 v 20:47 | Karma článku: 25.81 | Přečteno: 1198 | Diskuse

František Stočes

Výzva k založení české družstevní strany!

16. května se v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu – a pod záštitou jeho předsedy Milana Štěcha – konala konference na téma "Role družstevního podnikání v budoucím vývoji ČR".

29.7.2018 v 17:57 | Karma článku: 8.19 | Přečteno: 208 | Diskuse

František Stočes

Nikulin, Skripal, Facebook a zločinní globalisté

Ve Spojených státech probíhá osudový střet zločinných a vlasteneckých globalistů. Dosavadní moc zločinných elit

21.4.2018 v 19:39 | Karma článku: 28.35 | Přečteno: 1090 | Diskuse

František Stočes

Ideologický, světonázorový a demokratický atribut ČSSD

Existuje poučná anekdota: Starý Lord se ptá sluhy: „Jamesi, řekněte mi, je citron žlutý?“ „Ano, pane, citron je žlutý,“ zní odpověď. „Výborně! Jamesi, a má citron zobáček?“

14.2.2018 v 19:30 | Karma článku: 17.25 | Přečteno: 741 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Lukáš Pachta

Babiš hystericky kope kolem sebe - další obětí je pakt OSN o migraci

Premiér Babiš se snaží o nemožné. Ustát důvodné podezření z únosu, podvodu a lží. V normální zemi by takový premiér už musel 10x odstoupit.

14.11.2018 v 9:23 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 126 | Diskuse

Jan Dvořák

Dočkáme se více takových reportáží, jako té o Babišovi mladším?

Kolosální úspěch investigativního kousku „Hezky to po nás opakuj, juniore“ dvojice napovídačů Slonková/Kubík podnítila jejich zaměstnavatele k rozšíření výzvědného týmu, aby podobných počinů čeřících fádní atmosféru mohlo být víc.

14.11.2018 v 9:16 | Karma článku: 17.28 | Přečteno: 197 | Diskuse

Petr Máj

Nejen pro pana Stejskala

Pan Lubomír Stejskal ověnčil podobným názvem reakci na můj příspěvek do diskuse pod článkem jeho. Chtěl bych panu Stejskalovi poděkovat, protože jsem se k jeho článku dostal natolik pozdě, že již byl asi všemi jeho čtenáři přečten

14.11.2018 v 8:59 | Karma článku: 6.98 | Přečteno: 188 | Diskuse

Jan Bartoň

Tajná nahrávka Babiše mladšího - podle Anety Snopové to „jinak nešlo“

Je-li možné podle policie ČR tajně nahrávat ministra české vlády a toto nahrávání není trestným činem, je naprosto normální nahrát tajně jeho syna. A nejvyšší státní zástupce to opět „prověří“.

14.11.2018 v 8:00 | Karma článku: 27.31 | Přečteno: 857 | Diskuse

Libor Čermák

Budou současní umělci stejně odvážní jako tvůrci "Takové normální rodinky"?

Na internetu jsem narazil na článek, který se zabýval tím, proč už nepokračovalo natáčení nových dílů seriálu "Taková normální rodinky". Kvůli požadavkům ČST seriál zpolitizovat. A tím by se ale měli inspirovat i současní umělci!

14.11.2018 v 6:38 | Karma článku: 22.25 | Přečteno: 534 |
Počet článků 159 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2336
Publicista, externí komentátor někdejšího deníku Právo lidu. Člen ČSSD. Koordinátor družstevní skupiny při o.i. Alternativa zdola (http://alternativazdola.cz/liferay/). Předseda o.s. Autentičtí sociální demokraté, vydavatel a šéfredaktor on-line měsíčníku NETSOCAN. (www.netsocan.cz).

Najdete na iDNES.cz