Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Český národ na pranýři!

29. 11. 2009 19:33:33
Mladá fronta si povšimla, že při 20. výročí Vítězného listopadu se drtivá většina Čechů chovala indiferentně - žádné vlajky, žádné nadšení, žádné volání - Sláva! Hurá! Fakt, že jsou statisíce lidí bez práce, další statisíce se bojí nezaměstnanosti, že většina lidí žije z ruky do úst a nevidí perspektivu, vnímá patrně jako malichernost. A poněvadž jí Čechové připadají asi podobně neteční jako kdysi Josefu Švejkovi při vyhlášení ck. mobilizace, požádala o vysvětlení psychologa Slavomila Hubálka.
Pocta Karlu Krylovi,  
17. 11. 2009.  
Václavák u sochy sv. Václava.
Foto autor.
Pocta Karlu Krylovi, 17. 11. 2009. Václavák u sochy sv. Václava. Foto autor.

Pan psycholog se o práci bát nemusí. Doba, kde panuje nespravedlnost a bezpráví, která je nejistá a plodí úzkost, vytváří psychologům pacienty jak na běžícím pásu. A tak zřejmě z přepracovanosti, v rozhovoru pod titulkem Nedivte se, třetina lidí jsou pitomci (21. listopadu), se dobrovolně prohlásil za příslušníka idiotského, malověrného, skeptického a buranského národa:

„Polovina lidí má přitom IQ pod 100. Hodně z nich je hloupých. To ovšem neplatí jen pro Česko, to platí obecně. Pak existují znaky platné pro určité národní společenství... Psychologové se léta dohadovali, zda existuje něco jako psychologie národů. Já jsem tvrzení, že existuje psychologie Čecha, psychologie Němce či Rusa, dlouho odmítal, dnes se také domnívám, že existuje. Stejně jako jisté vzorce chování u toho kterého národa," zdůvodňuje pan Hubálek, a pokud jde konkrétně o vlastnosti české, dodává: „Je to malověrnost, skepse, zvláštní směsice převažujícího buranství a současně výjimečného štěstí na několik výjimečných osobností. Za ty považuji Karla Havlíčka Borovského, T. G. Masaryka a Karla Čapka. Všichni tři varovali před levicí, marxismem a komunismem, a přesto jsme první země, kde zvítězila komunistická strana v demokratických volbách. A to v roce 1946. Národ se prostě zachoval nepoučitelně. To o nás hodně vypovídá."

Panu psychologovi se zjevně eklují husité; a zatímco jeho vyjímečný TGM považoval za vynikajícího Čecha Mistra Jana Husa, pana Hubálka tento mučedník pravdy jaksi neoslovuje a nic mu tudíž neříká ani jméno husitského krále Jiřího z Poděbrad. Tak mu uniká i nejslavnější česká epocha, kdy Češi ve svém boji za pravdu a proti dekadentní katolické církvi spravedlivě stáli proti celé Evropě, a současně postrádá vědomí faktu, že logickým důsledkem vítězství tehdejší - do stále hlubšího morálního bahna upadající - šlechty a církve nakonec byla strašlivá třicetiletá válka, která zdecimovala střední Evropu nevídaným způsobem.

Jestliže pan psycholog nedokáže pochopit, jak mohl český národ - po kapitalistické 1. světové válce, po kapitalistické ekonomické krizi v 30. letech, po zradě kapitalistických velmocí v Mnichově 1938 a po další strašlivé válce - dát v roce 1946 tolik hlasů KSČ a novému sociálnímu experimentu, pak jen dokazuje, že jeho IQ parciálně padá hluboko pod 100...

A ony statisíce na Václavském náměstí v listopadu 1989 a miliony při generální stávce také asi nebyli Češi!

Pan Hubálek nechápe ani skutečnost, že kdyby někdo na balkonu Mellantrichu či tribuně na Letenské pláni prohlásil - Pryč se socialismem! - byl by vypískán. Nakonec i V. Havel zbaběle a farizejsky přísahal věrnost socialistické ČSSR... Pro většinu demonstrantů byl totiž Listopad pokusem o další Pražské jaro a socialismus s lidskou tváří, kterým již nehrozil nový 21. srpen. A celý Západ na tento experiment hleděl s nadějí. Že se tyto šance nakonec zhatily a že se rozpadlo i Československo je těžkou prohrou tohoto národa, takže ono opravdu dnes není co slavit.

Nejsme národem pochybujících „Nevěřících Tomášů", jak si myslí pan Hubálek. Češi se nebojí experimentů; a že jsou po všech zkušenostech zdravě opatrní, svědčí spíše o moudrosti národa.

Největším nebezpečím pro nás jsou hlavně „poturčenci horší Turků", viz slavné rčení "Kdyby Rakouska nebylo, musili bychom je utvořiti," (Palacký ovšem svůj výrok „odvolal" již v roce 1872). Aktuálnějšími jsou ale spíše poturčenci v Rudých gardách po 2. světové válce a v ÚV KSČ typu Slánského. Nu a po Listopadu hlavně ti, kteří za nevídaného rozkrádání národního majetku, za katastrofálního propadu HDP a průmyslové výroby a tváří v tvář sjednocenému Německu, označovali invalidu Masarykova Československa za ekonomického tygra Evropy... Např. reálná hodnota důchodu dosáhla teprve v roce 2005 té z roku 1989 (!!!). Proč by tudíž penzisté, kteří tu katastrojku nedobrovolně sponzorovali, měli s panem Hubálkem volat - Hurá!?

Ano, na české poturčence horší Turka pohlížejme - spolu s Turky - se zdravou skepsí: na poturčence, kteří jsou češtější než Čechové, kapitalističtější než kapitalisté, evropštější než Evropané, natoidnější než NATO, a listopadovější než účastníci listopadové generální stávky, která definitivně rozhodla Sametovou revoluci.
Autor: František Stočes | neděle 29.11.2009 19:33 | karma článku: 20.00 | přečteno: 2420x


Další články blogera

František Stočes

Nikulin, Skripal, Facebook a zločinní globalisté

Ve Spojených státech probíhá osudový střet zločinných a vlasteneckých globalistů. Dosavadní moc zločinných elit

21.4.2018 v 19:39 | Karma článku: 27.90 | Přečteno: 972 | Diskuse

František Stočes

Ideologický, světonázorový a demokratický atribut ČSSD

Existuje poučná anekdota: Starý Lord se ptá sluhy: „Jamesi, řekněte mi, je citron žlutý?“ „Ano, pane, citron je žlutý,“ zní odpověď. „Výborně! Jamesi, a má citron zobáček?“

14.2.2018 v 19:30 | Karma článku: 16.53 | Přečteno: 699 | Diskuse

František Stočes

J. Drahoš jako fíkový list Sodomy a Gomory

České úpadkové elity poté, co neprosadily na Hrad svého komplice – „sedláka, hajného a knížete“ K. Schwarzenberka – předhodily v dalším pokusu českým voličům jako vějičku ex-prezidenta České akademie věd J. Drahoše!

24.1.2018 v 20:08 | Karma článku: 34.88 | Přečteno: 1492 | Diskuse

František Stočes

„Slunce, seno a erotika“ po americku…

14. září 2017 – a zrovna v den 242 výročí založení USA – „zešílel“ americký ministr zemědělství Sonny Perdue!

18.12.2017 v 20:10 | Karma článku: 17.38 | Přečteno: 1036 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Marek Konečný

Lichva je poctivé řemeslo

"Firma nabízí půjčky lidem, kteří nejsou pro banky jako klienti zajímaví. Na tom není nic neetického. Dělat ze mě kvůli tomu lichváře je nesmysl. Je to byznys regulovaný Českou národní bankou ...

21.7.2018 v 18:45 | Karma článku: 15.60 | Přečteno: 394 | Diskuse

Jaroslav Chudáček

Jak na internetu rychle vyhledat fotky Donalda Trumpa

Chcete na internetu rychle nalézt mnoho fotografií Donalda Trumpa? Není nic jednoduššího. Stačí se zeptat Googlu. Položením dotazu různými způsoby můžete rychle nalézt fotky, které Vás nejvíce zajímají.

21.7.2018 v 11:57 | Karma článku: 10.61 | Přečteno: 304 | Diskuse

Petr Máj

Planeta „Schengen“

Pokud nebudeme následovat USA a Maďarsko a neodmítneme (na prosinec) plánovanou multikulturní novelu OSN o Základních lidských právech a svobodách, můžeme se rychle stát nechtěnými aktéry následující reality show:

21.7.2018 v 8:36 | Karma článku: 32.68 | Přečteno: 600 | Diskuse

Jan Ziegler

Izrael se právem prohlásil za Židovský stát, hysterie je pokrytecká

Potvrzuje se tím jenom skutečnost podloženou více než třítisíciletou historii. Zákon schválený Knesetem nadále zajišťuje lidská práva všem obyvatelům Izraele nejen Židům, takže žádná arabská tragédie se nekoná.

20.7.2018 v 17:54 | Karma článku: 34.04 | Přečteno: 1029 | Diskuse

Marek Konečný

Lichvář primátorem Prahy

Na první místo kandidátky pro komunální volby v Praze byl nasazen pan Stuchlík podnikající v rychlých a pěkně úročených půjčkách. Jednoduše řečeno lichvář, člověk, který umí vyždímat bližního svého. Teď bude mít šanci ždímat lépe.

20.7.2018 v 17:22 | Karma článku: 30.35 | Přečteno: 1084 | Diskuse
Počet článků 157 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2350
Publicista, externí komentátor někdejšího deníku Právo lidu. Člen ČSSD. Koordinátor družstevní skupiny při o.i. Alternativa zdola (http://alternativazdola.cz/liferay/). Předseda o.s. Autentičtí sociální demokraté, vydavatel a šéfredaktor on-line měsíčníku NETSOCAN. (www.netsocan.cz).
Najdete na iDNES.cz